Odkaz na hlavní stránku| Okres Domažlice| Okres Klatovy| Okres Tachov| Okres Plzeň-jih

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

Prostor pro reklamu :-)










































frantisek_stribl_ot

P. František Štribl

pfrantisekot.jpg

P. František Štribl se narodil 27. 10. 1937 ve Staňkově a kněžské svěcení přijal 26. 6. 1960. Po vysvěcení působil:

  • jako kaplan v Sušici a Klatovech
  • od roku 1962 byl administrátorem v Nýrsku (administrátor excurr. Dešenice, Děpoltice, Hamry, Zelená Lhota a Železná Ruda)
  • od roku 1966 administrátorem v arciděkanském úřadě v Nepomuku (administrátor excurr. v Prádle a Vrčeni)
  • v letech 1972–1979 byl administrátorem v Přešticích (administrátor excurr. v Kbelech a v Horšicích)
  • od roku 1979 do roku 1985 administrátorem farnosti Stachy (administrátor excurr. v Nicově a Zdíkovci).
  • V roce 1985 byl jmenován děkanem a okrskovým biskupským vikářem v Prachaticích (administrátor excurr. v Chrobolech a Husinci).
  • V roce 1991 byl jmenován arciděkanem v Kašperských Horách (administrátor excurr. v Dlouhé Vsi, Hartmanicích a Rejštejně).
  • Od roku 1993 byl jmenován farářem v Klenčí (administrátor excurr. v Meclově, Trhanově, Nemanicích).
  • V roce 2001 přichází ze Šumavy do farnosti Panny Marie v Opavě, kde až do roku 2012 působil jako farní vikář a rektor kostela Povýšení Svatého Kříže.
  • Oblátem Řádu bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě byl od 28. 8. 2003.
  • Časné sliby složil 23. 4. 2005 a věčné sliby 29. 9. 2007.

Ke svému Pánu odešel jeho služebník P. Mgr. František X. Štribl OT dne 24. ledna 2016. S drahým zesnulým jsme se rozloučili v sobotu 30. ledna v 11.00 hodin v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie v Opavě. Při mši svaté jej odevzdáváme do modliteb a přímluv jeho řádových spolubratrů a spolusester.

Parte

frantisek_stribl_ot.txt · Poslední úprava: 07. 08. 2021 (00:13) autor: 46.167.210.38